PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33160}

Niewidoczni

Dirty Pretty Things
6,9 8 611
ocen
6,9 10 1 8611
6,8 5
ocen krytyków
Niewidoczni
powrót do forum filmu Niewidoczni

Za scenariusz

ocenił(a) film na 10

powinien być Oscar!

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Była nominacja. Niestety, scenarzysta pozostaje " niewidoczny".

straszny_romantyk

Mam chrapkę na ten film, muszę go sobie w końcu obejrzeć:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sqrchybyk

...a za reżyserię i pierwszoplanową rolę żeńską malina. Niech będzie nawet złota.

ocenił(a) film na 4
Barabarasz

A ja myślę, że scenariusz bardziej zasłużył na malinę.
Mam nadzieję, że film nie spowodował ofiar śmiertelnych, tzn. żaden lekarz, który go oglądał, nie umarł ze śmiechu.

ocenił(a) film na 10
aklekot

Oj, nie samym realizmem żyje człowiek ;)

Sqrchybyk

E, nie. :P

ocenił(a) film na 10
Davus

Oj, tak...

Sqrchybyk

Nominacja jeszcze jeszcze, ale Oscar? W żadnym razie. Powtórkę sobie zrobiłem - i w sumie to takie sobie. Ciekawy temat, fajne spojrzenie na imigrantów w Wielkiej Brytanii, ale jednak scenariusz mógłby być lepszy. (Chyba "Inwazja barbarzyńców" powinna była wtedy wygrać)

Niemniej Ejiofor lepszy niż w "Zniewolonym".

ocenił(a) film na 10
Davus

Oj, nie... Aczkolwiek "Barbarzyńcy" też byliby lepszym wyborem niż "Między słowami". A Ejiofor wcale nie lepszy ;P

Sqrchybyk

No i oczywiście Knight napisał lepszy scenariusz do "Locke'a". :)

ocenił(a) film na 10
Davus

Eee, ino dialogi.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Nie, bo film za dobry na Oscara, którym najczęściej są nagradzane filmy nijakie, ale mające wielki budżet i gwiazdorską obsadę.

ocenił(a) film na 10

Jak "Artysta"? Albo "The Hurt Locker"? Albo "Slumdog"? Ta zasada mocno osłabła ostatnio... A że kino amerykańskie jest w dołku to inna sprawa.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Przecież ten scenariusz jest do bólu przewidywalny, poza tym to zbiór niedorzeczności. W dodatku problem emigrantów został w filmie zaledwie muśnięty, no i gdzie tam ten brud londyńskiego podziemia?

ocenił(a) film na 10
paledolary

Dla mnie jakoś nie był. A niedorzeczności mi w sumie nie przeszkadzają, jeżeli czemuś służą (klimatowi na przykład), nie zwykłem oczekiwać od filmów 100% realizmu. No i nie film ten nie miał być wnikliwą analizą problemu imigrantów, lecz jedynie historią splatającą losy kilkorga z nich. Ja tam nie odczułem niedosytu. Jedyna wada to za dużo cukru w zakończeniu, ale to pewnie wina reżysera (skądinąd wspaniałego), nie scenarzysty.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

Od razu Oscar? Scenariusz jest ciekawy i z pomysłem, ale jednak mimo wszystko przewidywalny i pisze to użytkownik który nie ma kilku tysięcy ocenionych filmów, tak jak niektórzy użytkownicy :) Postacie są dobrze napisane, ale za bardzo "czarno-białe", inaczej: główne postacie są albo nieskazitelnie dobre albo bezwzględnie złe. Poza tym jak dla mnie główny wątek, czyli odpowiedź na pytanie: skąd serce znalazło się w muszli klozetowej, pojawia się zbyt wcześnie przez co napięcie filmu "siada" i całość na tym traci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones